Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła 27 stycznia 2019 r.

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz.11.00 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP po Mszy świętej wieczorowej godz. 17.00. W piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.15.
 6. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek od godz. 9.00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
 7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które pochodzą z naszej parafii.
 8. 2 lutego obchodzimy 75 rocznicę bitwy pod Marysinem. O godz.11.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele św. Stanisława bm w Lublinie, o 12.00 złożenie wieńców pod pomnikiem w Marysinie, o 12.45 złożenie wieńców przy Tablicy, Dębie i Kapliczce poświęconym żołnierzom Oddziału „Szarugi” oraz program artystyczny w Szkole Podstawowej w Snopkowie.
 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Krawczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

 • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.