Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła 21 stycznia 2018r.

  1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za atmosferę modlitwy i życzliwej rozmowy, za wyrazy troski o parafię i duszpasterzy. Ufamy, że dzięki temu doświadczeniu będziemy sobie jeszcze bliżsi i będziemy cieszyli się darami Bożej Opatrzności.
  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. W piątek rozpoczną się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy im dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  4. Na remont dachu kościoła złożono ofiarę indywidualną 100 zł. Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj nasz chór dziecięcy weźmie udział w „ Jastkowskim Kolędowaniu”. Koncert rozpocznie się o godz. 12.45 w kościele NMP Królowej Polski w Jastkowie.
  6. Dzisiaj podczas mszy świętej o godz. 11.00, przyjęliśmy do grona ministrantów dwóch dotychczasowych kandydatów. Gratulujemy!

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.