Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu 4 marca 2018r.

  1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję paniom posługującym w kuchni, pani Stanisławie Namięta, panu organiście Karolowi Kowalskiemu. Niech owocem tych ćwiczeń duchowych będzie udział we Mszach świętych podczas tygodnia. Pamiętajmy, że rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30 i na Gorzkie żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.
  3. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 17.00.
  4. Proszę rodziców ministrantów aby zwrócili uwagę na wypełnianie dyżurów i udział w zbiórkach formacyjnych ich synów.
  5. Spotkanie formacyjne dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej dzieci z klas III odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz.11.00, a rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek 9 marca po nabożeństwie Drogi krzyżowej.
  6. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę ( drugą miesiąca ) będą wyrazem naszej szczególnej troski o dzieła gospodarcze w naszej parafii i przeznaczone będą na remont dachu kościoła. W tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z udoskonaleniem nagłośnienia świątyni oraz zainstalowaniem nagłośnienia procesyjnego.
  7. 9 marca po Mszy świętej o godz. 19.00 wyruszy z Archikatedry Lubelskiej Ekstremalna Droga Krzyżowa do Wąwolnicy. Chętni mogą się zgłaszać przez stronę www.edk.pielgrzymka.lublin.pl
  8. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Olszewską ze Snopkowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!