Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019 r.

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
  3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 17.00. Jest to dzień odpustu w parafii Św. Stanisława bm w Lublinie. Ksiądz Proboszcz serdecznie nas zaprasza na godz. 18.00.
  4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  6. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpią dzieci z klas trzecich. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 maja o godz.11.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. W sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Mamy możliwość spowiedzi również w pozostałe dni o godz. 16.30.
  7. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy Panią Stanisławę Namięta dziękując za jej codzienną posługę w naszej parafii.
  8. W tym tygodniu wszystkie sprawy administracyjne prosimy załatwiać osobiście w kancelarii po wieczornym nabożeństwie.