Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018r.

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcja Wielkopostne. Czas naszej szczególnej formacji przygotowującej nas na czas paschalny. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Proboszcza Romana Knysia naszego przewodnika duchowego.

  Jutro dzień spowiedzi: dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 9.15, dorośli o 16.30 i 18.30.

  We wtorek zakończenie rekolekcji podczas Mszy świętych o godz. 9.15 dla Szkoły Podstawowej, o 17.00 i 19.00 dla dorosłych.

 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki po Mszy świętej o godz. 17.00, a Gorzkie żale w niedziele po Mszy świętej o godz. 9.00.
 3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź dla osób, które nie mogły skorzystać z sakramentu podczas rekolekcji od godz. 16.30. Spotkanie kandydatów do bierzmowania po nabożeństwie Drogi krzyżowej.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Snopkowie przypomina, że trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I. Regulamin rekrutacji oraz odpowiednie dokumenty znajdują się na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej, w sekretariacie oraz u wychowawców grup przedszkolnych.
 8. W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Snopkowie, zwracamy się z prośbą o udostępnienie do sfotografowania lub wypożyczenia na wystawę pamiątek szkolnych. Zapraszamy osoby, które chciałyby się podzielić swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych, opowieściami o nauczycielach, kolegach, przygodach, uroczystościach, wycieczkach itp.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Grzegorz Korczak kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Rybak panna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Lublinie.