Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Jak informowaliśmy, rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 10 grudnia.
  2. Podczas mszy świętej o godz. 9.00 poświęcone zostały opłatki, które wraz z planem kolędy dotrą do wszystkich rodzin naszej parafii. Są już do nabycia świece Caritas. Do pobrania są również torby na żywność dla potrzebujących.
  3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Codziennie losujemy aniołka wśród serduszek z dobrymi uczynkami.
  4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00. Po nabożeństwie przeniesiemy uroczyście figurę św. Barbary do 4 kaplicy.
  5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
  6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza Święta o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
  7. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą wyrazem szczególnej troski o dzieła gospodarcze prowadzone przy naszej parafii. Na remont dachu złożono ofiary 20 i 100 zł. Na organy złożono ofiary 1000, 500 i 100 zł. ( Pozostało 1300 zł.)

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.