Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji:
  • Niedziela: nauki podczas Mszy świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30
  • Poniedziałek: godz. 9.15 nauka dla dzieci, 16.30 spowiedź, 17.00 Msza święta, 18.30 spowiedź, 19.00 Msza święta
  • Wtorek: godz. 9.15 Msza święta z udziałem dzieci, 17.00 Msza święta i 19.00 Msza święta
 3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz.17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.
 4. Są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
 5. We czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
 6. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza Święta o godz. 17.00. W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywali w naszej świątyni nabożeństwo „ Godzina Łaski”.
 7. W niedzielę 16.12.2018r. będziemy gościli ks. Mirosława Dąbrowskiego, który będzie głosił słowo Boże i rozprowadzał znane nam „ Ewangelie na każdy dzień” z komentarzami biblijnymi.
 8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę będą wyrazem naszej szczególnej troski o dzieła gospodarcze prowadzone w naszej parafii.
 9. W najbliższy piątek, I piątek miesiąca, udamy się do chorych z posługą przygotowującą na święta Bożego Narodzenia. Adresy chorych prosimy składać w kancelarii parafii. Po mszy świętej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.