Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 r.

 1. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
 2. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca.
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.
 4. Z oczywistych dla nas powodów nie będzie w tym roku wielkopostnych rekolekcji parafialnych. Bardzo proszę abyśmy skorzystali z rekolekcji za pomocą radia, telewizji czy internetu.

  Pamiętając o czasowej dyspensie od udziału w kościele w niedzielnej Mszy świętej, nie zapominajmy o uczestnictwie w niej za pomocą massmediów.

  Korzystajmy również z możliwości codziennego udziału we Mszach świętych za pośrednictwem radia i telewizji, a o godz. 20.30 jednoczmy się na modlitwie różańcowej.

  Przypominam, że każdego dnia od godz. 9.00 jest otwarty nasz kościół parafialny, do którego możemy przychodzić na modlitwę.

  Zamówione Msze święte są sprawowane o wyznaczonych wcześniej porach.

 5. Łączę się w tym szczególnym czasie ze wszystkimi parafianami i zapewniam o modlitwie w waszej intencji oraz sprawowanych za was Mszach świętych.
 6. Błagajmy Dobrego Boga o ustanie pandemii koronawirusa i nasze nawrócenie.